Dřevostavba je jedním z typů nemovitostí, které jsou v současné době nejvíce exponované. I přesto, že ve světě totiž není nejlepší finanční situace, tak konkrétně na bydlení lidé nechtějí šetřit a díky tomu jsou i dnes moderní domy neustále rozvíjeny v nových a nových variantách, které ale automaticky myslí také na peněženky majitelů.

Díky tomu tak existuje celá řada konceptů, které v sobě spojují nejenom samotnou kvalitu nemovitosti, ale dokonce také příjemnou úsporu. A dřevostavby jsou přitom dokonalou ukázkou takového trendu.

Jaká je specifikace dřevostavby?

Dřevostavba rozhodně neznamená žádnou roubenku, nebo dokonce nemovitost u které je dřevo doslova dominantním prvkem. Naopak poměr využití dřeva v nemovitosti není nijak pevně daný a může být různý. Základem je, že projekt dřevostavby v rámci své konstrukce obsahuje alespoň část dřevěných materiálů. Přitom se většinou používají na hlavní konstrukci domu speciálně ošetřené trámy, které syntetickým materiálům kvalitou a výdrží dokáží minimálně vyrovnat a mnohdy je i překonají.

Výhodné vícepatrové stavby

Některé stavby jsou rozhodně velice efektivní také díky tomu, že velice kvalitně využívají principů, které se otáčejí kolem klasické vícepatrové stavby. Zásadní výhodou je v tomto ohledu hlavně fakt, že projekt patrové dřevostavby znamená energeticky šetrnější nemovitost s menší zástavbou. Přitom ale nabídne spoustu prostoru a cenové rozdíly nejsou ani zdaleka tak vysoké, jak by jinak mohla většina lidí očekávat.

Moderní domy se vším všudy

Rozhodně se ale jedná o moderní domy se vším, co byste od nich mohli očekávat. Jsou velice šetrné k prostředí také mají vysokou energetickou šetrnost. Mimo toho jsou nejen dřevostavby, ale všeobecně víceméně všechny moderní domy připraveny i na soběstačnou budoucnost. Implementace technologií jako jsou tepelná čerpadla, solární panely a mnohé další, je tak bezproblémová. Přitom moderní domy nabídnou všechny zmíněné výhody s jedním kritériem. Zůstávají až překvapivě levné a dostupné oproti celé řady dalších možností stavby nemovitosti.