Ačkoli je v Chorvatsku na pevnině mnoho možností, jak trávit dovolenou, má Chorvatsko ostrovy, které rozhodně stojí za zmínku.

K Chorvatsku sice náleží 1145 ostrovů, ovšem obyvatelných a turistům přístupných ji jen 47. Na většině z nich je možné zajistit zajistit ubytování prostřednictvím webu ubytovanivchorvatsku.cz. Rozhodnout se pro některý z ostrovů může být někdy obtížné. Rozhodnout se, kam na dovolenou k moři je na vás, ale mohou pomoci naše tipy.

Krk

Jde o největší ostrov Chorvatska, který je na rozdíl od většiny ostatních ostrovů spojen s pevninou mostem, takže se tam rychle dostanete autem. Je to ideální místo pro letní dovolenou bez přelidněných pláží. Navíc je ostrov známý svou hlavní gastronomickou atrakcí – suchým bílým vínem žlahtina.

Šolta

Šolta je pravděpodobně jedním z nejlepších ostrovů v Chorvatsku, který je snadno dostupný trajektem ze Splitu.

Vzhledem k tomu, že to není příliš daleko, můžete si sem snadno přeskočit na jednodenní výlet a strávit nějaký čas v nádherné a rustikální krajině chorvatských ostrovů.

Brač

Brač, jeden z největších a nejlepších ostrovů v Chorvatsku, je úžasným místem, které můžete při návštěvě prozkoumat; zejména v okolí obce Splitska.

Mnoho Chorvatů a návštěvníků sem připlouvá, aby si užili jeho křišťálově čisté vody. Až tam budete, nezapomeňte navštívit světoznámou pláž Zlatni Rat (Zlatý roh) a prozkoumat také Supetarský záliv.

Cres

Cres, který se nachází v severním rohu Jaderského moře, je dostupný trajektem přes Rijeku a jeden z nejlepších ostrovů v Chorvatsku k prozkoumání na severu země.

Cres je jedním z největších chorvatských ostrovů a je ideálním místem, kde můžete strávit několik dní objevováním kultury a kouzla ostrovního života.

V letních vedrech se vydejte k jezeru Vrana nebo jeho mnoha písečným plážím, které lemují ostrov. Je to naprosto malebné a opravdu relaxační místo. Nezapomeňte také strávit nějaký čas procházením dlážděných uliček města Cres. Je naprosto ohromující, zvláště s Benátskou věží a Městskou lodžií.