Casas de Hualdo je rodinná farma zasazená do malebné krajiny nedaleko slavného španělského města Toleda. Je to symbol tradičního zemědělství kde se vedle produkce olivového oleje pěstují obiloviny, zelenina a také ovce. Tato symbióza dává možnost vzájemně podpořit a využívat v uzavřeném cyklu jednotlivé druhy hospodaření. Díky tomu vzniká extra panenský olivový olej, špičkový produkt moderní gastronomie, který těží z bohatství půdy a poctivé práce lidí na farmě. Tento olej nejenže dosahuje mezinárodního uznání díky své vynikající kvalitě, ale také je ukázkovým zástupcem široké palety chutí, které nabízí španělské olivové háje.

Říjnová sklizeň: základ kvality

Casas de Hualdo získává svůj olivový olej ze sklizně v říjnu. Olivy jsou v této době v nejlepší kondici a díky tomu poskytují olej bohatý na chutě a aroma. Při zpracování oliv v říjnu získává farma méně olivového oleje než při pozdější sklizni, ale jeho kvalita je výrazně vyšší.

Čtyři chutě: rozmanitost a originalita

Casas de Hualdo nabízí jedinečnou paletu chutí svých olivových olejů prostřednictvím čtyř tradičních španělských odrůd oliv – Arbequina, Picual, Cornicabra a Manzanilla. Každá z nich má svůj jedinečný profil, který se odlišuje vůní, chutí a texturou.

Arbequina – je jemná odrůda s lehkými ovocnými tóny a mandlí. Doporučuje se především k lehkým pokrmům, jako jsou ryby, zeleninové saláty nebo těstoviny.

Picual – nabízí intenzivnější a robustnější chuť s nádechem rajčat a čerstvě posečené trávy. Jeho robustní profil se skvěle hodí k míchaným zeleninovým salátům, mastným rybám, pečeným masům nebo ke grilování.

Cornicabra – je proslulá svou jedinečnou a intenzivní chutí s vyšší hořkostí. Je ideální pro pokrmy, které vyžadují silnější a výraznější olej, jako je kachna, zvěřina nebo omáčky s kořenové zeleniny či robustní polévky.

Manzanilla – je olivový olej fajnšmekrů, výrazné ovocné aroma ve vás bude evokovat vůni listů rajčat, čekanky, bazalky, zelených banánů. Tento extra panenský olivový olej je ideální pro pečivo, tuňáka, lososa, boloňskou omáčku nebo na těstoviny.

Extra panenský olivový olej Ecologico

V souladu se svým závazkem k ochraně životního prostředí, Casas de Hualdo nabízí také extra panenský olivový olej Ecologico, vyrobený v BIO kvalitě. Tento olej, vyrobený z organicky pěstovaných oliv, nabízí nejen neskutečnou chuť, ale také zaručuje, že je jeho produkce šetrná k naší planetě a zákazník dostane olivový olej, kde nebyla použita chemie pro hnojení či ošetření oliv.

Ochutnat Casas de Hualdo znamená objevit, a užít si jedinečnou škálu chutí olivových olejů, které nejen odrážejí bohatou španělskou kulturní a kulinářskou tradici, ale také zaručují nejvyšší standardy kvality a udržitelnosti. Je to značka pro milovníky jídla, gurmány a ty, kteří hledají nejlepší z toho, co nabízí španělská půda.

Díky společnosti OLIVUM s.r.o. je teď tento jedinečný produkt dostupný i pro české zákazníky. Tato společnost se specializuje na dovoz špičkových olivových olejů z malých rodinných farem, jako je Casas de Hualdo. OLIVUM s.r.o. se prostřednictvím svého olivového e-shopu www.olivum.cz stává mostem mezi španělskými olivovými háji a českými jídelními stoly, a tím umožňuje, aby i zde byla přítomna chuť autentického španělského olivového oleje.