Zvažujete, jestli nové nebo použité? Jestliže se vám nechce investovat do nových, protože přeci jen stojí mnohem víc než použité, prozradíme vám, jak vybrat použité pneumatiky tak, abyste nenaletěli a nepořídili si pneu, které vám po několika měsících odejdou.

Ve vybraných bazarech najdete i velmi kvalitní použité pneu

Cena ovšem není ten nejdůležitější parametr. I kvalitní použité pneu seženete levně a vydrží vám klidně dvě nebo tři sezóny. České bazary nabízejí pneumatiky s různě sjetým vzorkem, samozřejmě čím méně sjetý je, tím lépe. Nezapomeňte, že minimální povolená hloubka dezénu pro zimní pneumatiky činí 4 mm a pro letní 1,6 mm. Pokud bude hloubka dezénu menší, můžete vám být udělena při silniční kontrole pokuta.

Některé z pneumatik jsou dokonce skoro jako nové, opotřebené jen minimálně. Takové pneumatiky často pocházejí od firem, které u svého vozového parku pravidelně mění pneumatiky, klidně i po jedné sezóně. Tak máte šanci sehnat skutečně kvalitní použité pneu. Kromě toho si u použitých pneu pohlídejte stáří pneumatiky. Kdy byla pneumatika vyrobena, zjistíte podle čísla na pneumatice, respektive na jeho bočnici. První dvě čísla znamenají týden, druhé dvě rok výroby.

Kvalita za rozumnou cenu

Společnost OnlinePNEU.cz je jedním z největších prodejců použitých pneumatik v Česku. Najdete u ní široký výběr značek a rozměrů. Pořídit si můžete nejen použité pneumatiky, ale také použité alu disky. OnlinePNEU.cz rovněž poskytuje na pneumatiky i disky záruku, a to i na případné skryté vady. Ke všemu jsou všechny pneumatiky před prodejem kontrolovány. Procházejí tlakovou zkouškou a je změřena i hloubka dezénu.

Budete-li potřebovat radu k výběru vhodných pneu přímo pro váš automobil, neváhejte se na prodejce obrátit.