Dobrá elektroinstalace by neměla být jenom výhodou, ale měla by být především absolutní povinností. Pro moderní domácnosti je totiž naprosto běžným rysem to, že se v nich setkáme s opravdu velkým množstvím různých technologií, které dokáží celou síť udělat mnohonásobně složitější.

Dnes se přitom podíváme na extrémně důležité téma, kterým je přehlednost a bezpečí. A to z toho úhlu pohledu, které komponenty vám mohou udržet síť opravdu bezpečnou a přehlednou v dlouhodobém měřítku.

Správná volba elektrického rozvaděče

A začínáme přímo od samotného centra, kterým jsou samotné elektronické rozvaděče. Pokud si přejeme, abychom dokázali opravdu bezpečně pracovat se sítí, tak jej musíme volit správně. Základem je, že jsou rozváděčové skříně voleny adekvátně podle toho o jakého materiálu budou umístěny, a především pak mají adekvátní velikost. Vždy je lepší mít větší rozvaděč a v něm i trochu zbytečného místa, než abychom naopak měli z celého srdce vaší sítě jenom nepřehledné klubko drátů.

Používání kvalitních svorek a můstků

Používání specifických svorek a můstků může být způsobem, jak dostat ze sítě co největší přehlednost a také bezpečí. Spousta lidí totiž i v dnešní době podceňuje jejich používání a jsou schopni síť víceméně „na pevno“ jenom spájet nebo smotat. Jenže to je velký problém, protože takové spoje nemusí být spolehlivé a nemusí ani vydržet. Moderní svorky a můstky nám ale dávají možnost propojovat velice spolehlivě veškeré komponenty tak, abychom se nemuseli bát o jejich uvolnění nebo špatnou funkci. Navíc plní i ten důležitý úkol, že zvyšují mnohonásobně přehlednost sítě.

Správné použití logických členů

V rámci i té nejběžnější sítě můžeme zjistit to, že se dají používat velice jednoduché logické členy na celou řadu funkcí. Mezi ty nejběžnější přitom patří mikrospínače, které jsou většinou aplikovány u koncových bodů. Díky možnostem automatizace nám ale umožňují permanentně řídit přísun proudu do světel a podobně jenom v ten moment, kdy je doopravdy využíváme, a tudíž i nutně potřebujeme. Tím zásadně zvyšujeme bezpečnost sítě.