Učení cizího jazyka dětský mozek nezatěžuje. Naopak mu prospívá!

 

Co rodič, to názor. Ale jak se k problematice dvojjazyčné výchovy staví odborníci? V minulosti se o přínosu učení cizího jazyka v nízkém věku vedly dohady, ovšem nyní se odborná veřejnost vesměs shoduje. Čekat na „později“ nemá smysl, protože dětský mozek vstřebává nejvíce nových vědomostí v době, kdy roste. Tento proces přitom končí kolem šestého věku života, takže skutečně není času nazbyt.

Dát dítěti do života co nejvíc – podobným heslem se řídí stále více rodičů a většinou jsou si vědomi, že mnohem více než výhodné spoření se vyplatí investovat do vzdělání. Roste proto poptávka po anglických mateřských školách, kterých u nás bohužel není příliš mnoho. Kapacity jsou omezené a školné poměrně vysoké. Dobrou alternativou jsou kurzy koncipované s ohledem na potřeby mladičkých studentů.

Nemůže si dítě jazyky plést?

Snad nejčastější otázkou související s dvojjazyčnou výchovou je, zda si dítko nemůže jazyky navzájem plést a zaměňovat je. Kvalifikovaní odborníci však během mnohaletého zkoumání vypozorovali, že děti vystavené několika jazykům současně nemají s rozlišením žádný problém. A pokud se v útlém věku dostanou do dlouhodobějšího kontaktu s rodilým mluvčím, je velmi pravděpodobné, že se v pozdějším věku dostanou na stejnou úroveň.

Vědecký magazín Nature uveřejnil studii, v rámci které byl princip osvojování cizích jazyků u dětí velmi dobře vysvětlen. Zvětšuje se u nich šedá hmota mozková, na jejímž objemu závisí paměť a IQ. Čím lépe se cizí jazyk naučí, tím více šedé látky se vytvoří.

Když nenajdete školku, přihlaste dítě do kurzu

Nemáte v blízkosti svého bydliště anglickou mateřskou školu, případně si ji nemůžete dovolit? Mnohem dostupnější je angličtina pro děti formou kurzů. Stačí si vybrat jazykovou školu s dobrým jménem a dítě stoprocentně získá pevné základy pro pozdější rozvoj jazykových dovedností.

Dobrou volbou je například JS FAN, kde se dětí učí metodou Wattsenglish. A mohou se přihlásit i na kurzy Movers, v rámci kterých se připraví ke zkouškám Cambridge English.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *