Suché zdivo pro spokojené bydlení

Pohled na vlhké zdivo, na kterém se postupně začínají objevovat plísně a vzniká zde nepříjemný zápach, není příjemné. Internet je plný návodů, jak se svépomocí zbavit vlhkosti. Bohužel mnoho těchto návodů cílí doopravdy zejména na „svépomoc“, ale již nebere v potaz kvalitu, účinnost a spolehlivost celého řešení.

Zbavení se vlhkosti ve zdivu totiž není jednoduchá disciplína a vyžaduje sadu teoretických znalostí i množství odborných zkušeností. Není výjimkou, že mnohé neprofesionální pokusy o sanaci zdiva, jak se obecně dá zbavení se zdiva vlhkosti nazvat, končí nezdarem či mnohem větším problémem, než byl na začátku. Proto je mnohem lepší, zaručenější, jistější a v konečném součtu i někdy levnější, povolat odborníky, pro které jsou sanace zdiva každodenní rutinou.

Statika objektu

Existuje mnoho cest, způsobů a metod, jak se k vlhkému zdivu/sanaci zdiva postavit a jak nápravu provést. Každá situace je specifická. Metoda použitá pro objekt A nemusí být ideální pro objekt B. Například podřezání zdiva může mít negativní vliv i na statiku celého objektu, proto i samotné zvolení postupu/metody je jednou ze základních činností, jejíž podcenění může mít fatální následky.

Injektáž zdiva

Nejčastěji se setkáme s metodou zvanou jako injektáž zdiva. Samozřejmě zde opět platí, že ne vždy je ideální její použití, avšak díky své účinnosti, relativně snadnému provedení a rozumným nákladům se jedná o často používanou metodu. Ve zkratce si ji můžeme stručně popsat:

Do zdiva se navrtá určitý počet otvorů pod specifickým úhlem do specifické hloubky. Do těchto otvorů se pak vpraví injektážní hmota , která má svůj hlavní úkol – dodat zdivu chybějící hydroizolaci. Injektážních směsí existuje více druhů/typů/kvalit a existuji i různé postupy, jak se směs do zdiva vpraví. Většinou se tak provede pod tlakem tlakovou pistolí. Proto se často můžeme setkat s pojmem tlaková injektáž zdiva.

Zodpovědný přístup

Odborný přístup je základem pro kvalitní a správné provedení sanačních prací ve vašem objektu. Některé profesionální firmy si jsou schopny poradit i s výkopovými pracemi (které v případě sanace zdiva ve sklepních prostorech bývají potřeba) nebo následnými zednickými pracemi či jinými doplňkovými službami.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *