Proč pít himalájské čaje?

V pro běžného smrtelníka nedostupných Himalájích roste již odpradávna celá řada specifických himalájských bylin, které se staly významnou součástí lidové medicíny. Představují základ o tradici se opírajícího ájurvédského lékařství, přičemž se užívají v celé řadě rozličných kombinací. Poznat zázračnou moc těchto léčivých bylin mohou i obyvatelé České republiky, kteří mají příležitost zakoupit si ájurvédské čaje.

Himalájské čaje zlepšují fyzický i duševní stav organismu

Himalájský čaj má blahodárné účinky na lidský organismus, když přispívá k regeneraci tělesných i duševních sil. Pitím tohoto specifického druhu čaje se harmonizují tělesné funkce, podporuje látková výměna a má zásluhu rovněž na lepším trávení a vyměšování. Při pravidelném používání nelze pochybovat o jeho blahodárném působení na lidský organismus.

ajurveda-caj

Příprava poctivého ájurvédského čaje je alchymií

Příprava ájurvédského čaje rozhodně není jednoduchou záležitostí, ale jedná se o poměrně komplikovaný proces, v jehož průběhu nalezne své využití více než 50 druhů ájurvédských bylin z himalájských svahů.

Rostliny je nejprve nutné ručním způsobem vyčistit, teprve posléze se jejich konkrétní části jako kořeny, stonky, kůra, listy, květy, semena nebo plody rozdrtí, což umožní kvalitní a efektivní vyluhování bylinné směsi. Tyto ingredience musí být pochopitelně promíseny v poměru, jenž je udávaný v prastarých ájurvédských recepturách.

Himalájské čaje se liší ve svých druzích i účincích

Ájurvédských čajů existuje celá řada druhů. Mezi nejznámější patří třeba Slesaka, který si pochvalují především revmatici, protože zvyšuje kloubní pohyblivost. Má pozitivní účinky proti kloubním otokům, vodnatelnosti, dokáže uvolnit ztuhlost i podporovat tvorbu kloubního maziva. Jiný druh představuje Bhringaraj, jenž má pro změnu podpůrné účinky pro růst vlasů.

Je to díky tomu že vyživuje vlasové kořínky i pokožku hlavy, což má příznivé důsledky na vzhled i pevnost vlasů. Tento ájurvédský čaj rovněž působí při tvorbě lupů a pomáhá i při lupénce.

ajurveda

Co je to ájurvéda?

Samotný pojem ájurvéda je možné přeložit jako nauku o životě, přičemž jde o celistvý lékařský systém, jenž se zabývá zdravým způsobem života, k němuž užívání himalájských bylin a koření neodmyslitelně patří. Právě s oporou v ájurvédě vznikaly školy a systémy přírodního lékařství. Ájurvéda chápe člověka jako celistvý, nedělitelný a vzájemně propojený komplex těla, ducha i mysli.

Učení se zakládá na tom, že ze tří kosmických kvalit se zrodilo pět přírodních živlů – éter, vzduch, voda, oheň a země, jež se v člověku projevují pomocí tří energetických principů. Každý člověk má ovšem rozdílný poměr těchto energií, jenž se navíc během života mění, což se může projevit ve zhoršeném psychickém i fyzickém stavu. Právě prostřednictvím himalájských čajů je možné docílit nápravy!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *