Příprava auta na zimu vyžaduje váš volný čas

Příprava auta na zimu by měla být prvním krokem, který před nástupem do samotného vozidla učiníte. Jakmile vidíte, že se za oknem objevuje první sníh, měli byste svému vozidlu věnovat pár dní svého volného času. I přes to, že se jedná o základní zimní údržbu, nemálo řidičů na to doslova kašle. V konečném výsledku se jim tak snadno může stát, že automobil cestou do práce zkrátka nenastartují.

Příprava auta na zimu

Nesmíte zapomínat na to, že teplota v zimě mnohdy klesá i pod hranici -10 °C, kdy je auto opravdu nutné připravit na zimu. Jako první byste měli sáhnout po zimních pneumatikách, které jsou na autě od 1.11. povinné. Pokud však počasí nabere nečekaný obrat a první sníh napadne před tímto termínem, jste rovněž povinni automobil přezout. Pokud by vás policie stopla a vy byste na svém vozidle měli stále letní pneumatiky, vystavujete se velkým problémům. Nepodceňujte tedy tuto situaci a přezujte své pneumatiky s obrovskou rezervou dopředu.

Chladící kapalina

Příprava auta na zimu není pouze o tom, přezout pár pneumatik a myslet si, že jste hotovi. Dalším terčem by pro vás měla být chladící kapalina, která by měla odolávat teplotám do -30 C. Kromě toho byste ji měli vyměnit, jestliže se v autě nachází hodně dlouhou dobu. Pod tímto pojmem si můžeme představit dobu, kdy je v autě více než 2 a půl roku.

Akumulátor vyžaduje péči

Potřebnou součástí vozidla je i akumulátor, který by měl být ve stoprocentním stavu. V případě, že se snažíte auto nastartovat a ono ne a ne chytnou, zkuste zkontrolovat stav baterie. Jestliže jste zjistili, že je téměř po smrti, doporučujeme vám, abyste si pořídili v nejbližším obchodě novou. Zkusit ovšem můžete baterii dobít, což vás v budoucnu může opět zradit.

Nakonec alternátor

Posledním potřebným bodem je alternátor. Tady vám poradíme menší fígl, který napomáhá lepším startům v zimních měsících. Mnoho řidičů před startováním pouští veškeré spotřebiče, které ubírají na energii, která je nutná ke startu. Jakmile tedy usednete za volant, nejprve se pokuste auto nastartovat. Teprve poté si můžete zapnout světla, rádio a další vámi využívané spotřebiče. Příprava auta na zimu je velmi důležitá, proto není v žádném případě dobré ji podceňovat. Připravte se na ni co nejlépe.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *