Pojištění na hory do zahraničí – myslete na sebe a svou rodinu

Pojištění na hory do zahraničí je prvním důležitým krokem, který byste měli udělat. Blíží se lyžařská sezóna a pokud jste i vy fanouškem zimních sportu, měli byste na sebe myslet. Mezi Českými lyžaři se stále více objevují zájemci o zahraniční hory a není se čemu divit. Jednoduše řečeno je to z důvodu, že nabízejí větší množství služeb. Kromě toho se cenový rozdíl mezi zahraničními a našimi horami příliš neliší. Na co však při cestě do zahraničí nesmíte zapomenout?

Pojištění na hory do zahraničí: na co myslet?

Jedná se o produkt, který byste v žádném případě neměli podceňovat. Mnoho českých zájemců o zahraniční hory odjíždí se slovy, že na tak krátkou dobu žádné pojištění nepotřebují. To se může ale během pár minut projevit jako velká životní chyba, protože i malá nehoda vás může stát úspory. Pojištění na hory do zahraničí vás může zachránit, pokud je tedy správně uzavřené. Nezáleží vůbec na tom, kolik je vám let nebo jaký nástroj si pro tento pobyt vyberete. Sjednat si pojištění je pro každého stejně důležité. Nepočítejte se slevami za úrazy v případě, že se bude jednat o vaše dítě. V zahraničí je většinou každá osoba považována na stejné úrovní.

Orientační ceny za úrazy v zahraničí

Jedná se opravdu o orientační ceny, které se mohou lišit podle vybraného státu. V situací, kdy by došlo k poranění nebo střetu s jiným lyžařem se může částka vyšplhat až na 10.000,- Kč. Jde převážně o tak vysokou částku z důvodu přivolání horské služby. Byl váš střet natolik silný, že musíte strávit den v nemocnici? V tomto případě musíte počítat s částkou vyšší než 10.000,- Kč za každý strávený den. Nejhorší událost může nastat tehdy, když byste srazili zahraničního lyžaře a následně by se prokázalo, že jde o vaši chybu. Částka by se lehce mohla přehoupnout přes hranici jednoho milionu korun.

Přecházíme k pojištění na hory do zahraničí

Tady vidíte, že se bez pojištění na hory v zahraničí zkrátka neobejdete. Základem všeho je mít sjednané cestovní pojištění, které je určeno na horský pobyt. Pečlivě si cestovní pojištění projděte a poté vyberte nejvýhodnější produkt. Zkuste zde nemyslet na to, kolik vás balíček bude stát, jako spíše na to, co všechno obsahuje včetně pojistné výši. Dalším typem produktu, který je stejně důležitý jako cestovní pojištění je úrazové pojištění. Nikdy nevíte, co se vám na sjezdovce může přihodit, buďte tedy vždy na tyto události připravení. Samozřejmě je zapotřebí být plně na hory vybaven, a to především mluvíme o různých chráničích.

Třetím produktem je pojištění odpovědnosti

I přes to, že jste na lyžích ve svém živlu může se přihodit nehoda, za kterou budete moct vy. Při takových nehodách vám může být oporou právě pojištění odpovědnosti, které se na tyto události specializuje. Veškeré náklady na léčbu nebo zničené věci tak s vámi velmi rádi vyřeší na pojišťovně. Na závěr bychom chtěli říct, že je velmi důležité myslet v první řadě na sebe a svou rodinu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *