Podvodný prodej zboží na internetu – jak se bránit?

Nákupy českých obyvatel přes internetové obchody se stávají, čím dal tím více oblíbenější. Není se čemu divit, představa, že nikde nemusím chodit je silnější než strach z toho, že nás někdo může okrást. Prodej zboží na internetu se vyřizuje v neskutečném množství dvacet čtyři hodin denně. Kdo vlastní kamenné prodejny, přechází na možnost eshopu. Jedná se o obor, který má velký potenciál a každým rokem bude růst a růst. To ovšem dává příležitost také podvodníkům, kteří od důvěřivých lidí vytáhnou peníze a následně přestanou komunikovat. Zvlášť období Vánoc je pro tyto tzv. Vánoční eshopáře zlatým dolem.

Prodej zboží na internetu je dnes normální

I přesto, že nakupujete na internetu velmi často, musíte být velmi opatrní. Pokud vám to vycházelo doposud u několika internetových obchodů, může přijít den, kdy se nebudete stačit divit. Určitě znáte pravidlo, které říká, že vám to deset krát může vyjít, ale po jedenácté už ne. To stejné platí i tady, pokud máte s nakupováním přes internet kladné zkušenosti, velmi rychle se mohou otočit.

Nikde nespěchejte a raději věnujte dostatečné množství času výběru solidního internetového obchodu. Reference a recenze vám mohou pomoct při rozhodování, jestli se jedná o správný eshop. Kromě toho se dívejte na kontaktní informace a možnosti platby. Nenabízí-li internetový obchod možnost dobírky, okamžitě byste měli stránky opustit.

Možná si říkáte, proč platit zbytečné víc, když můžu zaplatit dopředu pomocí platební karty. Představte si, že si tuhle větu řekne několik lidí, větu, na kterou podvodníci čekají. Podvodníci denně sledují nákupy, které provedou právě tito lidé. Prodej zboží na internetu je dnes velmi snadný, stačí k tomu živnostenské oprávnění a hurá do práce.

Jak se bránit?

Jako první byste měli kontaktovat polici České republiky, která se těmito případy zabývá. Podle statistik se ročně uskuteční několik podvodných jednání ze strany prodejců k zákazníkům. Buď to vám zboží vůbec nepřijde nebo se můžete dočkat produktu, který jste si vůbec neobjednal. Pokud zločinci prováděli tento trestný čin přímo z České republiky, máte velkou šanci na dopadení. V opačném případě, kdy se jedná o zahraniční podvodníky to bývá horší.

Využít můžete také pojištění internetových rizik

Druhou možností je pojištění internetových rizik, které je potřeba provést před zahájením vaší nákupní horečky. Jedná se o produkt od ČSOB, kdy při škodě vůči vám bude tento proces vyřizovat pojišťovna za vás. Nebude-li reklamace úspěšná, garantuje ČSOB pojišťovna zaplacení všech vzniklých nákladů za nákup zboží na internetu.

pojištění internetových rizik


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *