Kolik peněz je zapotřebí k otevření kavárny

Milovníci kávy – zástupci různých věkových kategorií. Pro dobrý pití jsou jeho fanoušci připraveni zaplatit dostatečnou částku. Nad tím, kolik peněz je zapotřebí k otevření kavárny, mnozí začínající podnikatelé si myslí: cena za šálek kávy je nízká a obchodní marže může být od 40 do 300%. Proto je obchod s vařením vonných zemních zrn velmi oblíbený.

Kde začít

Při organizaci podniku je důležité nejen vypočítat, kolik peněz potřebujete k otevření kavárny. V první fázi je hlavní otázkou vybrat správné místo. Jsou vhodné živé místa s vysokou dopravou: nákupní centra, dopravní zastávky, vlakové nádraží, areály. Velké množství cestujících není zárukou solventnosti. Cílové publikum kavárny – studenti, zástupci tvůrčích profesí, intelektuálové, pracovníci kanceláře. Musíte pečlivě přemýšlet o místě: kavárna by měla přitahovat oko a na cestě k ní není místo pro květinové záhony, billboardy a jiné předměty. Slibuje otevření kavárny u kosmetických salonů.

Druhou etapou je definice formátu a velikosti instituce. Bude v nabídce pouze kávová karta, nebo si návštěvníci budou moci vybírat dezert, sklenici likéru nebo pečivo na šálek kávy? Nabídku můžete rozmísťovat se šťávami, zmrzlinou a přidat čajový list. Velikost sálu se vypočte podle předpokládaného počtu návštěvníků. Každý potřebuje minimálně 2 m²: pokud je plánováno 50 hostů současně, je zapotřebí 100 m², plus 15 m² pro personál a vybavení.

Ve třetí fázi je vybráno zařízení. Požadované kávovary a mlýnky, chladnička pro jídlo, mytí, mixéry, další spotřebiče pro nádobí v nabídce. Showcase – kávová karta. Návštěvníci potřebují stojany, židle, stoly, závěsy na oděvy.

Čtvrtý je nábor: záleží na zkušenosti barista, zda má káva bohatou chuť a vůni, což bude nejlepší reklama pro založení. V malých místech s vlastním stravováním je jedna osoba dostačující, pro druhé jsou k dispozici číšníci, myčky nádobí a čistič. Při výběru zaměstnanců zvažte nejméně tři kandidáty pro každou pozici.
Jaké dokumenty jsou požadovány
Noví obchodní partneři potřebují k otevření kavárny v České republice následující dokumenty:
osvědčení o registraci u daňového úřadu jako samostatného podnikatele (individuálního podnikatele);
povolení od požárního útvaru;
pokud plánujete obchodovat s alkoholickými nápoji, musíte vydat licenci;
barista a číšníci potřebují hygienické knihy a uzavření lékařského osmotoru;
v případě neexistence vlastních prostor nájemní smlouvy.

Pokud nemáte zkušenosti s přípravou dokumentů, můžete zaplatit právníka, i když to není nutné.
Kolik peněz je zapotřebí k otevření malé kavárny a kde ji získat?
Většina začínajících podnikatelů trpí ztrátami během prvních tří let od okamžiku zahájení podnikání. Okamžitě zjistěte sami sebe částku, kterou jste ochotni riskovat. Vytvořte podnikatelský plán, který shromažďuje vše, i ty nejmenší náklady.

Název článku a Částka, Kč
Jednorázové výdaje
Zařízení *:

 • Kávovar – 30000
 • Lednička – 6000
 • Mixér – 1000
 • Filtry na vodu – 4000
 • Pokladna – 5000
 • Spotřební materiál – 1000
 • Pokrmy – 1000
 • Showcase, pult, drink pult – 3000

Měsíční výdaje

 • Pronájem ** 2000
 • Produkty *** 4000
 • Plat 5000
 • Pomůcky 500

Celkem 62500

Peníze na zahájení podnikání lze získat:
V cestě FFF – z anglické zkratky: rodina, přátelé, blázni – jinými slovy, půjčte si od milovaných.
Tradičním způsobem je shromažďování potřebných dokumentů a kontaktu s bankou. Pokud je úvěrová historie pozitivní a částka je malá, nebude vám odepřena.
Vezměte kredit ve Viva Credit. Můžete získat půjčku a zaplatit ji bez opuštění vašeho domova.
Tipy a lifehacks. Jak otevřít kavárnu a učinit ji úspěšnou

Pro začínající firmy bude jednodušší pronajmout stávající podnik nebo zařízení.
Kavárna nemusí být stacionární – můžete přinést mobilní prodejnu ve formě přívěsu potenciálním zákazníkům na otevřených koncertech, festivalech a městských prázdninách.
Pozvěte přátele a příbuzné jako první návštěvníky – upozorní na chyby v organizaci kavárny.
Postarejte se o reklamu. Mohou to být letáky, sociální sítě, on-line reklamní weby, místní noviny.
Aby nedošlo k chybám a zbytečným nákladům, pokud neexistuje jasné pochopení procesu, možná uzavřením franšízové ​​dohody. Cena otázky, kolik stojí za otevření kavárny v Praze pro franšízu, začíná na 5000 dolarů.
Neotevírejte kavárnu v červenci a lednu – obchodování v těchto měsících obvykle není příliš výhodné. V teple lidé pijí kávu méně často než v chladném počasí.

Viva-Credit.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *