Kam s rodinou na výlet? Na Karlštejn!

Rytíři ve zbroji, šermířské turnaje, sličné dámy. Vychutnejte si s dětmi středověkou atmosféru během putování po českých hradech. Jedním z takových hradů, kde si můžete připomenout slavnou historii, je hrad Karlštejn. Je významnou národní kulturní památkou a zároveň jednou z nejnavštěvovanějších.

Vzhůru do věží

Hrad byl založen Karlem IV. okolo roku 1348 a nejprve ho Karel IV. používal jako soukromé sídlo, teprve po císařské korunovaci v roce 1355 sloužil jako klenotnice a místo pro uložení říšských korunovačních klenotů. Právě velkolepost sídla a krásy Karlštejna s nádechem středověké romantiky lákají i dnes. Hrad nabízí několik prohlídkových okruhů, základní okruh zahrnuje soukromé a reprezentační prostory císaře Karla IV., kde je rovněž vystavena kopie české Svatováclavské koruny.

Hotel Mlýn Karlštejn

Na hrad, do přírody i za kulturou

Obáváte se, že by prohlídka hradu byla pro děti nezáživná? Výlet s dětmi na Karlštejn nemusí být jen o návštěvě samotného hradu. Ba naopak. Cestu na hrad můžete spojit s procházkou v Chráněné krajinné oblasti Český kras, výletem do lomu Velká Amerika nebo s návštěvou muzikálu Noc na Karlštejně, který se hraje večer přímo na nádvoří hradu. V letošním roce se odehraje celkem 22 představení s populárními hity Karla Svobody a Jiřího Štaidla jako jsou Lásko má já stůňu nebo Asi do věží. A věřte, že si chytlavé melodie budete zpívat ještě dlouho po odchodu z přestavení, třeba v pokoji v hotelu blízko Karlštejna.

Hotel Mlýn

Netradiční večerní prohlídky

Určitě si naplánujte výlet s přenocováním, ideálním místem pro ubytování je v hotelu Karlštejn, protože kromě muzikálových představení nabízí hrad i další netradiční večerní a noční akce. Jednou z možností, jak navštívit hrad v době večerního odpočinku, kdy utichne turistický ruch na nádvořích, je mimořádná večerní prohlídka posvátných prostor hradu Karlštejna včetně velkolepé Kaple svatého Kříže. Ve skupince maximálně 6 osob si prohlédnete místa, kterými kráčely české dějiny, kde se modlil císař Karel IV. za české země. Každou středu v měsících červenci a srpnu se navíc můžete vydat na putování hradem Karlštejnem, kde na vás čeká nejedno překvapení a možná potkáte i bílou paní!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *