Jak vymalovat byt – čím začít, co mít u sebe a co je potřeba udělat?

Už by vaše zdi potřebovaly vymalovat, ale vy s tím nemáte sebemenší zkušenost? Nevadí, na malování bytu není opravdu nic složitého a jistě to zvládnete i vy. Nemyslete si zase, že na vymalování pokojů nepotřebujete žádný plán a lze to dělat téměř jakýmkoliv tahem. Na takové myšlení rovnou zapomeňte, stejně jako u každé jiné činnosti potřebujete znát správný postup. Jak vymalovat byt v co nejkratším čase a bez větší námahy? Na to se společně podíváme v článku níže.

Začínáme s plánem

Malování můžete provádět v jakémkoliv počasí, osobně vám ovšem doporučujeme teplejší dny, a to z několika důvodů. Prvním a zároveň hlavním důvodem je větrání, které se lépe provádí, když je venku slunečno a pár stupňů nad nulou. Kromě toho, že potřebujete větrat, je důležité také rychlejší zasychání barvy. Jestliže vám nic jiného nezbývá než malovat během zimního času, počítejte s tím, že chvílemi budete mrznout.

Pomůcky a odstranění staré výmalby

K malování je zapotřebí mít povinnou výbavu, mezi kterou patří barvy, válečky, štětce a různé drobnosti. Před samotnou činností si musíte připravit místnost, odstraňte tedy všechen nábytek a textilii z místnosti. Vypínače a zásuvky se snažte pomocí folie a lepící pásky dobře zakrýt, aby se do nich nedostala barva. To stejné proveďte s rámy u oken a dveří, zjednodušíte si tak finální úklid po malování. Jakmile máte vše opravdu důkladně připravené, vezměte si do ruky malířskou špachtli a pusťte se do odstraňování staré výmalby. Tato práce se provádí z toho důvodu, aby nová barva na zdí lépe držela a neopadávala. Po dokončení oškrabávání se konečně pustíme do malování.

výmalba bytu

jak vymalovat byt?

Ať už malujete jakoukoliv místnost, vždy začínejte od stropu. Snažte se při malování dělat široké a stejnoměrné pruhy. Pokud se budete opravdu snažit, půjde to na konci malování rozhodně poznat. Po vymalování stropu se můžete opatrně pustit do stěn, u kterých stejně jako u stropu provádějte širší pruhy. Ještě bychom vás chtěli upozornit na to, že je lepší začínat od oken a pokračovat směrem ke dveřím. Není na tom opravdu nic složitého. Jakmile k tomu přijdete na kloub, půjde to již samo. Na závěr bychom vám chtěli sdělit, že je lepší provést dva nátěry v případě, že je podklad světlejšího rázu. Jde o krátký postup, jak vymalovat byt, který vám pomůže se základy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *