Jak ušetřit peníze aneb dovolená na dosah ruky

Jak ušetřit peníze, abyste si mohli příští rok dovolit například pěknou dovolenou nebo výlet po České republice? V první řadě byste neměli nechávat peníze na cestě. Jedná se o pojem, kdy svým způsobem ani nevíte, za co utrácíte své finanční prostředky. Chtěli bychom vás seznámit s pár tipy na to, jak ušetřit peníze. Jedná se o rady, které z vás neudělají milionáře, ale pomohou vám odložit alespoň nějakou tu korunu.

Jak ušetřit peníze aneb lepší budoucnost na dosah

Co jsou to peníze na cestě jsme si vysvětlili, abyste je však nenechávali volně se kutálet, musíte změnit celkový přístup. Jakmile společně s partnerem nebo partnerkou dostanete výplatu, měli byste rozhodně odložit alespoň 10 %. Jde o první důležitý krok, kterého byste se měli držet. Pokud vás neustále tyto peníze lákají, poproste někoho z rodiny. Blízká rodina vám odložené finanční prostředky schová k sobě a vy tak nebudete mít nutkání je utratit. Druhým řešením je vlastní spořící účet, kde si necháte zasílat zmiňovaných 10 %.

I drobné jsou peníze

Přesně tak, nevěřili byste, jakou částku může vytvořit pár drobných mincí během pár měsíců. Jedna věc je odkládat z výplaty jistou částku a druhá věc, házet do pokladničky drobné z nákupu. Nejlepší variantou pro drobné jsou pokladničky, které musíte v případě zájmu o tyto finance rozbít. Věřte nám, že vám to natolik pomůže, že zapomenete na tu touhu, je jednoduše sebrat.

Rozpočet na jídlo na měsíc

Udělejte si seznam, nemusíte to s ním však tak přehánět. Každý si chce občas dopřát luxusní oběd nebo večeři. Plán by měl být spíše orientační a v žádném případě byste ho neměli porušovat. Zvlášť u dětí dochází ke slabým chvilkám, kdy jim nakoupíte téměř vše, na co si ukážou. Místo toho vložte finanční prostředky do pokladničky nebo prasátka. Za pár měsíců v něm budete mít docela slušnou sumičku. Myslete ale neustále na to, že jim nemusíte hned všechno zakazovat. Rozpočet na jídlo na měsíc je opravdu pouhým odhadcem.

Složenky uhraďte v povinné lhůtě

Jestliže se ptáte, jak ušetřit peníze, a přesto neplatíte své složenky včas, je tento krok zcela zbytečný. Peníze na cestě zanecháváte i v takových případech. Stačí pár dní a ve schránce vám přistane upomínka s pokutou. To platí samozřejmě u všech povinných plateb, ať už se jedná o půjčky nebo bydlení. Pokud splácíte nevýhodné půjčky, můžete si je refinancovat například u společnosti Zonky.

Začněte jíst více doma

Potraviny patří mezi položky, ve kterých existují obrovské rozdíly. Představte si, že budete jíst celý měsíc doma, tím se vám náklady na jídlo výrazně sníží. Netvrdíme vám, abyste si nikdy už nezašli do výborné restaurace na romantickou večeři. Tímto vám pouze chceme sdělit, že pokud chcete ušetřit finanční prostředky, měli byste návštěvy restaurací omezit.

Energie a voda jsou drahou zábavou

Jak ušetřit peníze v bytě nebo domě? Tato otázka pořád trápí několik českých domácností. Soustřeďte se na energie a vodu. Nenechávejte zbytečně rozsvíceno v celém bytě nebo domě, pokud zrovna využíváte k pobytu pouze jednu místnost. To stejné platí při spotřebě vody. Mnozí lidé nechávají vodu téct během mytí zubů, čímž dochází ke ztrátám několika litrů vody. Nejedná se pouze o tuto činnost, protože i sprchování má na fakturu velký vliv. Vyzkoušejte místo denních koupelí rychlou pěti až deseti minutovou sprchu. Při vyúčtování uvidíte ten rozdíl v částkách za vodu.

Nákupy potřebných věcí provádějte online

Nákup přes internet je další skvělou metodou, jak ušetřit peníze na vysněnou dovolenou. Ceny si můžete snadno seřadit od nejlevnějších a během chvíle se vám zobrazí adekvátní výsledky. Nemusíte tak startovat auto a jezdit zbytečně po celém městě. Kromě toho, jestliže nakoupíte nad určitou částkou, dopravu za vás hradí přímo internetový obchod. Nakupujte chytře pomocí internetu a z pohodlí domova.

Závěrem bych Vám rád dal tip na portál, který nabízí mnoho možností ubytovaní v České republice: www.megaubytko.cz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *