Jak odstranit skvrny od červeného vína – 4 zaručené rady

Chvilka nepozornosti a nepříjemnost je na světě. Mnoho z nás zažilo ten pocit, kdy omylem polijete červeným vínem něco sněhově bílého. Když taková nemilá věc nastane, často slýcháme věty jako: “to nepůjde vyprat”, “to nedáš dolů” a tak dále.

Připravili jsme pro vás seznam ingrediencí, díky kterým tuto situaci hravě vyřešíte. A nejlepší na tom je, že bez chemie a ani nemusíte běhat pro jakékoliv přípravky do drogerie.

Všichni víme, že babské rady často předčí všechny sliby výrobců čístících prostředků. Tak tedy pojďme si je ukázat.

SŮL

Sůl máme doma snad každý a je to jedna z nejlepších ingrediencí pro číštění skrvn. Postup je jednoduchý, celou skvrnu solí posypte tak, aby nebyla vidět, nechte zhruba 20-25 minut působit a potom poškozenou látku dejte do pračky. Sůl je v tomto případě univerzální a můžete ji použít jak na oblečení, tak třeba na ubrusy.

CITRON

Ve většine případech se citron nachází ve všech lednicích. Stejně jako sůl funguje velice dobře. Na skrvnu od červeného vína vymačkejte citronovou šťávu a opět nechte 10-15 minut působit. Čím více šťávy, tím lépe. Potom opět dejte látku prát.

BÍLÉ VÍNO

Asi to bude znít paradoxně, ale skvrnu od červeného vína polijte bílým vínem, chvíli nechte působit a opět látku vyperte. Díky bílému vínu barvivo povolí.

Jak odstranit zaschlé červené víno? I to lze řešit.

Když si skrvny od červeného vína všimnete až druhý den, tak doporučujeme použít teplé mléko. Do teplého mléka poškozenou látku ponořte, opět nechte  chvíli působit a pak ji opět vyperte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *