Jak obléct novorozence v zimě proti nastydnutí

Jestliže jste těhotná a jedná se o vaše první dítě, nemusíte být v oblasti oblékání zcela zběhlá. Zvlášť tehdy, pokud čekáte dítě, které se narodí během zimních měsíců. Nejčastěji můžete narazit na rady například v porodnici. Proč si ale nezjistit nějaké informace ještě před tím, než vejdete vůbec do porodnice. Buďte tedy předem připravená a zajímejte se o to, jak obléct novorozence v zimě. Nemusíte se bát, že to nezvládnete, jde o oblékání stejně jako u vás. Rozdíl je pouze ve velikosti oblečení a vrstev. Zatímco vám může být teplo, vašemu dítěti ne. Další skvělou radou je, ať nevycházíte s dítětem hned po narození mezi lidi a mráz. Vyčkejte alespoň pár týdnů a následně začínejte velmi opatrně.

Jak obléct novorozence v zimě

Použit můžete buď to pár hrubých vrstev oblečení, nebo využit metodu více tenkých vrstev. Záleží pouze na vás, k jaké možnosti se přikloníte. Jestliže ale budete chodit neustále po obchodech a poté ven, doporučujeme sáhnout po druhé variantě. Oblékání více tenkých vrstev je pro dodržování správné teploty tou správnou volbou. Dítěti tak bude příjemně a vy se tak nemusíte obávat, že mu bude zima nebo příliš teplo. Z oblečení lze využít bodyčko, dupačky, tričko, mikinu a kombinézu. Při chození venku docílíte stoprocentního bezpečí vašeho dítěte. Do kočárku ještě můžete použít fusak, do kterého dítě zabalíte.

Zimní doplňky jsou stejně důležité

Nezapomeňte na teplé rukavičky a šálu. Tyto zimní doplňky skvěle dopomohou k pocitu tepla vašeho dítěte. Šálu dítěti rozhodně nedávejte přes celý obličej. Myslete na to, že se jedná o malé dítě, kterému by šála mohla způsobovat potíže při správném dýchání. Postupujte tedy velmi opatrně a šálu neutahujte. Zvýšenou pozornost věnujte odvozu novorozence z porodnice, kdy by dítě nemělo být příliš dlouho v mrazech. Pro tuto situaci je nejlepší využít automobil nebo odvoz v podobě taxi služby. I přes to, že budete mít vlastní automobil, je oblečení stejně důležité, jako doplňky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *