Cestování v těhotenství aneb buďte vždy opatrná

Pokud jste těhotná, nemusíte se během jedné vteřiny vzdát všeho, co milujete. Nejedná se o nemoc, která by vám veškeré vaše záliby a koníčky zakazovala. Jde pouze o jiný stav a při dodržování několika bodů si můžete dopřát téměř všechny záliby, které milujete. Cestování v těhotenství je taktéž možné, avšak tady je potřeba být velmi opatrná. Jestliže nežijete s otcem vašeho dítěte, vezměte na výlet s sebou někoho jiného. V žádném případě byste neměla cestovat sama. I přes to, že jste například teprve na začátku těhotenství.

Cestování v těhotenství je povoleno

Musíte myslet na to, že ranní nevolnosti vás mohou potkat i v zahraničí. Pokud jste si tedy myslela, že na čerstvém vzduchu vám bude líp, mýlíte se. Cestování v těhotenství je možné jen v případě, že se cítíte dobře. Jestliže jste měla nebo máte neustále problémy a navštěvujete lékaře, tomuto činu byste se měla vyhnout. Rozhodně si nemyslete, že by vám to zlepšilo zdravotní stav. Právě naopak, v zahraničí by vám neměl kdo pomoct a zvlášť tehdy, pokud neumíte cizí jazyk. Pravidelné kontroly při rizikovém těhotenství mají své důvody, které není dobré podceňovat. Cestovat by neměly také ženy, které v blízké době očekávají porod.

Rizika v dopravních prostředcích

Každý dopravní prostředek může na těhotnou ženu působit negativně a je tedy nutné myslet na existující rizika. V momentě, kdy vás čeká letecká doprava, musíte být připravena na to, že vás posádka nemusí vůbec přijmout na palubu. Tlaky, které se vyskytují v letadle, by mohly u těhotných žen vyvolat předčasný porod.

Cestování v těhotenství pomocí automobilu vyžaduje také dodržování několika pravidel. Do prvního pravidla patří pitný režim, který musí každá těhotná žena dodržovat. Mnoho žen může mít s jízdou v automobilu problémy, a právě proto je nutné se tohoto kroku držet. Zajímá vás druhé pravidlo? Bezpečnostní pás může po určitém čase těhotnou ženu tlačit, což rozhodně není v pořádku. Dopřejte si tedy častější bezpečnostní pauze a projděte se například kolem auta.

S jízdou v autobuse je to podobně jako u automobilu. Zde je také velmi důležité, abyste dodržovala pitný režim a větší bezpečnostní pauzy. S řidiči dnešních společností se můžete snadno domluvit a uvidíte, že vám velmi rádi vyjdou vstříc. Tady je však pravidlo navíc! V autobuse se posaďte dopředu, aby se vám během jízdy neudělalo nevolno.

Moře ANO – ne ale ledajaké

Cestování v těhotenství povoluje i pobyty u moře, ovšem počítejte s vyšším počtem rizik. Nevybírejte podle toho, o jakou destinací máte zájem vy, ale která je vhodná pro vaše dítě. Určitě zapomeňte na pobyty u moře, kde hrozí různé exotické onemocnění. Jejich původ není mnohdy znát a vám hrozí zdravotní problémy, které mohou mít negativní dopad na nenarození dítě. Příliš vysoké teploty patří také k negativním vlivům, kterým by se měly těhotné ženy vyhýbat.

Další zajímavé články:


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *