Blýskněte se novou servírovací sadou

Vánoční svátky představují čas klidu a pohody. K té neodmyslitelně patří dobré jídlo, které máme prostor si dostatečně vychutnat. A k požitku z chutného pokrmu patří také kvalitní nádobí. Proto je na místě si pořídit servírovací sadu. Jakou?

Skleněné sady

Prakticky nestárnoucím materiálem je sklo. Hodí se kamkoli, dokonce i do moderních interiérů, působí velmi vzdušně a minimalisticky.

Navíc vykazuje žádoucí vlastnosti: Je velmi tvrdé, chemicky odolné a dobře snáší vysoké teploty. Teplo také velmi dlouho drží, ne nadarmo se tak v obchodech setkáte se skleněnými sadami, které jsou určeny k podávání čaje.

Samozřejmě si ale můžete pořídit také nádobí určené k servírování pokrmů. Kromě výše uvedených vlastností totiž sklo nezachytává nežádoucí pachy a můžete jej mýt v myčce nádobí. Jednoduchá údržba je tak dalším důležitým faktorem, proč sáhnout zrovna po sklu. Stejně tak je pro něj charakteristická i poměrně nízká pořizovací cena v porovnání s dalšími materiály.

Porcelánové sady

Porcelán je stále vnímán jako symbol luxusu. Tradiční cibulákový vzor si oblíbily i hospodyňky 21. století, porcelán však v době moderní dostal i řadu dalších tváří. Možnosti jeho dekorování jsou prakticky neomezené.

Porcelán je typem keramické hmoty. Charakterizuje ho hlavně vysoká mechanická odolnost. Není tak divu, že porcelánové servírovací misky po babičce se v nejedné domácnost stále najdou. Na rozdíl od skla porcelánu nevadí ani prudké výkyvy teplot.

V současné době už se pamatuje přirozeně i na to, aby tyto doplňky do domácnosti šly snadno čistit. Proto můžete taktéž porcelán bez obav vložit do myčky nádobí. A obdobně mu nijak nevadí ani pobyt v mikrovlnné troubě.

porcelan

Plastové sady

I plast může být důstojnou součástí každé kuchyně. Rozhodně se nejedná jen o jednorázové nádobí vhodné maximálně pro kempování v přírodě, které posléze vyhodíte.

Jen je potřeba dávat pozor na konkrétní složení materiálu. Důležitá je totiž u nádobí přirozeně jeho zdravotní nezávadnost. Z tohoto hlediska je problematický zejména melamin, svého času velmi oblíbený, protože vytváří krásně lesklý povrch. Plast jako takový ovšem rozhodně není potřeba zavrhovat, jen je potřeba vybírat s rozmyslem. A to zejména tehdy, máme-li doma malé děti a chceme jim z nádobí servírovat pokrmy také.

Ostatně domácnosti s dětmi bývají častými zájemci o plastové nádobí. Nelze jej snadno rozbít, což se hodí zejména tam, kde učíme teprve malého potomka samostatně jíst. Velkou výhodu představuje také to, že je finančně nenáročné na pořízení.

Dřevěné sady

Dřevěné nádobí nebývá úplně typickou součástí kuchyní, snad až na prkénka určená ke krájení masa a zeleniny či vařečky. Přitom není o nic méně krásné nebo účelné oproti ostatním.

classiccollection

Rozšíření dřeva je samozřejmě limitováno specifickými vlastnostmi jednotlivých kousků. Přírodní dřevo určitě není určeno do myčky nádobí. Škodí mu horká voda i pára. I ruční mytí má omezení, pobyt dřeva ve vodě bychom se měli snažit zkrátit na minimum. To ale samozřejmě neznamená, že na misce můžete nejvýše podávat ovoce. Například horkou polévku do ní bez obav nalít lze.

Netradiční kráse dřevěného nádobí se určitě vyplatí dát šanci i přes vypsané nevýhody. Dřevo je materiálem odedávna používaným a každý kousek má jedinečnou strukturu.

Autor: Lepaso.cz – prodejce dekoračních potřeb


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *